twoje zakupy


Torba jest pusta !

Leksykon

Cera wrażliwa


Charakterystyka:

  • reakcje skóry na działanie czynników zewnętrznych ( drażniąco może działać nagła zmiana temperatury , mycie wodą stosowanie niektórych kosmetyków)
  • zaczerwienienia 
  • rozszerzone naczynka krwionośne 
  • łuszczące się suche plamy 
  • często uczucie pieczenia ściągania skóry, świądu


Pielęgnacja:

Cera wrażliwa wymaga odpowiednio dobranego programu pielęgnacyjnego, który pomoże załagodzić zmiany i wyciszyć podrażnioną skórę.

Do mycia polecane są płyny micelarne, które stosuje się bez użycia wody. można również sięgnąć po mleczka lub olejki do demakijażu przeznaczone dla skór wrażliwych. Olejki, oprócz dokładnego oczyszczenia twarzy , pozostawią delikatna warstwę , która przywróci uczucie komfortu. Decydując się na olejek zwróćmy uwagę aby był on pozbawiony olejów mineralnych, które z kolei drażnią i działają komedogennie (blokują pory skóry i powodują powstawanie zaskórników). Kolejny produkt to tonik bezalkoholowy, który przywróci odpowiednie pH skóry i nie podrażni jej. Skóra wrażliwa wymaga również usunięcia martwych komórek. W tym celu najlepiej zastosować peeling enzymatyczny , który w delikatny sposób rozpuści zalegającą warstwę i przygotuje skórę do stosowania kolejnych preparatów. Peeling taki w zależności od stopnia wrażliwości skóry wykonujemy raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie. Zabieg domowy warto zakończyć zaaplikowaniem maseczki do cery wrażliwej np. łagodzącej, wyciszającej, wzmacniającej naczynka krwionośne.

Pielęgnacja skóry porą zimową wymaga kremu chroniącego przed mrozem i wiatrem. Przez cały rok należy chronić skórę kremem z filtrem UV.

Ponieważ czynników sprzyjających cerze wrażliwej jest wiele, warto poświęcić trochę czasu na obserwację swojej skóry. Zwrócić należy uwagę np. na to czy zaczerwienienie występuje po spożyciu pikantnych potraw, być może jednej konkretnej potrawy ; czy czynnikiem drażniącym są kosmetyki. W przypadku kosmetyków, które wywołały reakcję  warto przeanalizować ich skład - być może tylko jeden składnik działa negatywnie na nasza cerę i po wyeliminowaniu tych preparatów skóra wyciszy się. Drażniąco może działać również klimatyzacja, która dodatkowo przesusza cerę. W ciągu dnia zaleca się spryskiwanie twarzy wodą termalną , która przywraca odpowiedni poziom nawilżenia i koi skórę. 


Polecane produkty

Wyraź swoją opinię

Brak opinii, bądź pierwszy i dodaj swoją opinię.

wyraź swoją opinię i oceń produkt

Jak oceniasz produkt?


odśwież

* - Pola wymagane