twoje zakupy


Torba jest pusta !

Leksykon

Cera Trądzikowa

Charakterystyka
- występują zaskórniki otwarte i zamknięte
- mogą występować zmiany ropne ( dość często)
- rozszerzone i zanieczyszczone pory (ujścia gruczołów łojowych)
- tłusta, świecąca cera
- zwiększone wydzielanie łoju ( sebum)
- mogą występować blizny jako pozostałość po większych zmianach

Cera trądzikowa z reguły jest tłusta i świecąca co spowodowane jest zwiększonym wydzielaniem sebum (łoju) przez gruczoły. Ujścia gruczołów łojowych zapychają się i powstają zaskórniki, z których część może rozwinąć się w zmiany ropne.

Pielęgnacja
W pielęgnacji cery trądzikowej bardzo istotnym krokiem jest prawidłowe oczyszczenie cery. Zaleca się stosowanie żelu do mycia twarzy oraz przemycie twarzy, szyi i dekoltu tonikiem bezalkoholowym. 1-2 razy w tygodniu można zastosować peeling. Jeśli na skórze występują tylko zaskórniki warto sięgnąć po peeling drobnoziarnisty, którego drobinki złuszczą martwe komórki naskórka, substancją ścierną mogą być np. zmielone pestki brzoskwini. Jeśli występują zmiany ropne zaleca się peeling enzymatyczny – enzymy (np. z ananasa, papai) rozpuszczą martwy naskórek ale nie uszkodzą go. Pozostawią skórę czystą , świeżą i rozjaśnioną. Na tak przygotowaną cerę nakładamy maseczkę oczyszczającą, zwężającą pory czy matującą. Po zmyciu maski twarz przemyć tonikiem i nałożyć odpowiedni krem. Kremy dla cery trądzikowej mają lekką konsystencję, która nie zapycha porów. Do wyboru są kremy matujące, delikatnie nawilżające. Kupując podkład warto również zwrócić uwagę na to aby jego konsystencja była lekka i płynna lub półpłynna. Fluid taki nie osiądzie w rozszerzonych porach i nada cerze świeży wygląd.

W gabinecie kosmetycznym można skorzystać z zabiegu tradycyjnego oczyszczania twarzy, peelingu kawitacyjnego. W przypadku zmian większych czy długotrwałych należy skonsultować się z lekarzem dermatologiem. 

  • cera trądzikowa

Polecane produkty

Wyraź swoją opinię

Brak opinii, bądź pierwszy i dodaj swoją opinię.

wyraź swoją opinię i oceń produkt

Jak oceniasz produkt?


odśwież

* - Pola wymagane