twoje zakupy


Torba jest pusta !

Leksykon

Cera Tłusta

Charakterystyka
- powierzchnia całej twarzy błyszcząca
- kolor często szaro- żółty
- widoczne rozszerzone pory
- krosty i zaskórniki występujące głównie w okolicach nosa, brody i czoła (w tych miejscach występuje zwiększone wydzielanie sebum)
- w dotyku sprawia wrażenie wilgotnej

Pielęgnacja 
Skóra tłusta może występować od około 12-13 roku życia kiedy zwiększa się aktywność gruczołów łojowych i płciowych. Twarz błyszczy się i w dotyku jest wilgotna, widać na niej rozszerzone pory i wystepują wykwity (zaskórniki, krosty). Ogromną zaletą tego typu skóry jest to , że wolniej widać na niej objawy starzenia. Skóra tłusta nie jest też bardzo podatna na czynniki zewnętrzne. Większy wpływ wywierają na nią procesy wewnętrzne takie jak stres czy zaburzenia układu hormonalnego, pokarmowego.
Pielęgnacja cery tłustej to dokładne oczyszczanie z łoju i zanieczyszczeń. Najlepiej myć twarz żelem, mydłem bez mydła (bez SLS) rano i wieczorem, unikać mleczek. Następnie przemyć tonikiem bezalkoholowym w celu wyrównania pH skóry. Nie należy stosować preparatów alkoholowych ponieważ przesuszają one skórę, co w efekcie stymuluje gruczoły łojowe do zwiększenia produkcji sebum w celu ochrony skóry.
Kremy do cery tłustej to preparaty o lekkiej konsysytencji, matujące, antybakteryjne, regulujące wydzielanie łoju. Zamiast kremu można stosować emulsję nawilżającą. Jeden lub dwa razy w tygodniu zaleca się wykonać peeling drobnoziarnisty, który odblokuje pory i złuszczy martwy naskórek. Na tak przygotowaną skórę dobrze jest nałożyć maseczkę. Do wyboru jest mnóstwo preparatów, te na które warto zwrócić uwagę to maseczki z glinką, które oczyszczą twarz, maseczki zwężające pory (ściągające) czy maseczki regulujące pracę gruczołów łojowych.
Makijaż cery tłustej wymaga dobrania odpowiednich preparatów. Wybierając podkład warto sięgnąć po fluid matujący, często produkt taki zawiera mikrogąbeczi pochłaniające nadmiar łoju. Na wierzch najlepiej stosować puder sypki, również w ciągu dnia w celu zmatowienia skóry. Pomocne mogą być chusteczki matujące, które w ciągu dnia są szybkim sposobem na odświeżenie i zmatowienie cery bez obciążania jej dodatkową warstwą pudru.
Osoby o cerze tłustej powinny wyeliminować lub ograniczyć spożywanie pokarmów bardzo pikantnych, oraz picie mocnej kawy i herbaty.

  • cera tłusta

Polecane produkty

Wyraź swoją opinię

Brak opinii, bądź pierwszy i dodaj swoją opinię.

wyraź swoją opinię i oceń produkt

Jak oceniasz produkt?


odśwież

* - Pola wymagane