twoje zakupy


Torba jest pusta !

Leksykon

Cera Sucha

Charakterystyka:
-suchość skóry
-uczucie ściągania (szczególnie po umyciu wodą i mydłem)
-często występują łuszczące się plamy
-brak komfortu
Wyżej opisane cechy spowodowane są niedoborem składników N.M.F (Natural Moisture Faktor) oraz lipidów odpowiedzialnych za wiązanie wody w skórze. Skóra sucha łatwo czerwieni się na słońcu, opalenizna powstaje bardzo wolno. Łatwo ulega podrażnieniu przez czynniki zewnętrzne takie jak wiatr, słońce, może także reagować na niektóre kosmetyki. Najczęściej rodzaj cery to uwarunkowanie genetyczne, jednakże wpływ na stan skóry mogą mieć między innymi niezbilansowana dieta, zaburzenia hormonalne, powolny metabolizm, źle dobrane kosmetyki.

Pielęgnacja
Podstawowa pielęgnacja obejmuje odpowiednie oczyszczenie skóry, jej nawilżenie i odżywienie. Należy odstawić preparaty z alkoholem i mydła zasadowe, oba składniki mają działanie przesuszające i drażniące. Do oczyszczania skóry z zanieczyszczeń i makijażu zaleca się stosowanie mleczek kosmetycznych i toników bezalkoholowych, które przywrócą prawidłowe pH skóry. Bardzo wygodne i skuteczne w użyciu są płyny i żele micelarne, które nie wymagają użycia wody. (nie trzeba po nich przemywać skóry tonikiem). Kolejny krok to odżywczy krem pod oczy i do twarzy. Na dzień najlepiej stosować krem z filtrem UV, który ochroni skórę przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych. W ciągu dnia, kiedy czuje się dyskomfort można spryskać twarz wodą termalną, która wspaniale odświeży i nawilży. Skóra sucha cechuje się również wczesnym występowaniem zmarszczek, szczególnie wokół oczu, ust i na szyi. W związku z tym bardzo ważna jest profilaktyka przeciwstarzeniowa polegająca na stosowaniu preparatów odżywczych i przeciwzmarszczkowych takich jak serum, maski. Kurację taką zaleca się rozpocząć około 30 roku życia celem wzmocnienia skóry, jej nawilżenia i odżywienia.

 • cera sucha

Polecane produkty

Wyraź swoją opinię

5.00/5 1 1
 • 5

  Imię:
  ola.kania.3114
  Dodano:
  28.09.2014

  Swoją cerę pielęgnuję zarówno rano jak i wieczorem. Rano przemywam buzię zwykłą wodą (przy pomocy nasiąkniętego wacika) oraz tonikiem ściągającym pory. Następnie wklepuję w twarz krem z filtrem ochronnym. W weekendy dodatkowo nakładam na buzię maseczkę. Z kolei wieczorem dokładnie zmywam makijaż, oczyszczam twarz żelem peelingujący oraz aplikuję cerę odpowiedni kremem na noc.

wyraź swoją opinię i oceń produkt

Jak oceniasz produkt?


odśwież

* - Pola wymagane