twoje zakupy


Torba jest pusta !

Leksykon

Cellulit

Charakterystyka

  Cellulit występuje u kobiet (częściej) i u mężczyzn. Pojawić się może już u nastolatek. Kocha uda, pośladki, bioderka i sprawia, że skóra wyglądem przypomina pomarańcz... Spowodowane jest to nierównomiernym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej oraz towarzyszącym zmianom obrzękowym w tkance podskórnej.

Przyczyny cellulitu

   Przyczyny cellulitu wciąż budzą wiele kontrowersji jednak na pewno możemy zaliczyć tu zaburzenia hormonalne, zaburzenia mikrokrążenia, podłoże genetyczne, brak aktywności fizycznej, złe odżywianie, noszenie butów na wysokich obcasach czy obcisłych ubrań. Obalono też mit, który mówił, że cellulit dotyka tylko osoby z nadwagą. Skórka pomarańczowa może i brzmi apetycznie ale jednak każda Pani woli gładkie, jędrne ciało.

    Stan cellulitu można podzielić na cztery etapy:

Etap 1 - cellulit jest ukryty; jeżeli złapie się fałd skóry np. na udzie i zciśnie, wówczas widać nierówności na skórze

Etap 2 - nierówności widoczne gołym okiem

Etap 3 - nierówności widoczne, występują małe grudki, wygląd pomarańczowej skórki

Etap 4 - występują guzki o rozmiarach do około 2 cm, jest to etap, w którym cellulitowi towarzyszy ból np.przy przyciśnięciu

Pierwszy i drugi etap są odwracalne, przy trzecim potrzeba już trochę więcje wytrwałości i czasu do uzyskania wymarzonego efektu. Etap czwarty jest już poważniejszy i na pewno dostosowanie się do zaleceń pielęgnacji przyniesie efekty, jednak praktycznie niemożliwe jest całkowite zlikwidowanie zmian.

Pielęgnacja

   Wrogiem cellulitu są ćwiczenia fizyczne, dieta( nie odchudzająca tylko zdrowa i rozsądna) oraz kosmetyki ujędrniające i wyszczuplające. Istotne jest też picie wody niegazowanej, która pomoże oczyścić organizm z toksyn, ograniczenie używek (kawa, papierosy, alkohol), ostrych przypraw. W walce z cellulitem pomocne są rękawice do mycia i masażu wykonane z naturalnej luffy lub z tworzywa. Ich struktura przyspiesza krążenia, odżywia skórę i ujędrnia. Skórę masuje się okrężnymi ruchami, zawsze w kierunku serca (czyli zaczynamy od kolan i masujemy nogę do góry). Dodatkowym atutem jest działanie peelingujące, dzięki któremu skóra pozostaje oczyszczona z martwych komórek i jest wspaniale przygotowana do aplikacji kosmetyków antycelulitowych. Kremy będą się lepiej wchłaniać i wykażą większą skuteczność.

   Kosmetyki dostępne na rynku to produkty wyszczuplające i ujędrniające. Kremy stosuje się 1 lub 2 razy dziennie (dokładny opis znajduje się na opakowaniu). Ważne jest aby podczas aplikacji kremu wykonać krótki masaż okrężnym ruchami, można skórę delikatnie „poszczypać". Niektóre kosmetyki ujędrniające mają działanie rozgrzewające przyspieszające uzyskanie oczekiwanego efektu. Kremy rozgrzewające nie są jednak wskazane dla osób z problemami naczyniowymi, żylakami. Kolejny na sposób na jędrną skórę to naprzemienne natryski raz ciepłą raz zimną wodą. Pamietać należy, że zawsze zabieg konczy zimna woda.

   Walka z cellulitem wymaga systematyczności i wytrwałości ale opłaca się. 

  • cellulit

Polecane produkty

Wyraź swoją opinię

Brak opinii, bądź pierwszy i dodaj swoją opinię.

wyraź swoją opinię i oceń produkt

Jak oceniasz produkt?


odśwież

* - Pola wymagane